Když venkov neznamená daleko

Obklopeny poli, lesy a vinicemi, jen půl hodiny od Brna se nacházejí Bučovice, malebné moravské město s dlouhou a bohatou historií, kterou připomíná renesanční zámek. Poklidný venkovský ráz a přitom výborná občanská vybavenost dělají z Bučovic ideální místo pro rodinný život.

Vše nadosah

Bučovice nabídnou kulturu, sport i toulky přírodou, pro každého je tu něco. Kulturní centrum společně s kinem a zámkem celoročně připravují bohatý program pro místní i turisty. Užívat si můžete přednášky, filmy, koncerty a nejrůznější trhy a festivaly.

Pokud tíhnete spíš ke sportu, určitě oceníte sportovní centrum, dvoje tenisové kurty, krytý bazén nebo letní koupaliště. Tradici zde mají běžecké závody, volejbal i fotbal, kdybyste chtěli fandit.

Zdejší úrodný kraj přeje vínu, které je nedílnou součástí společenského života. Vinařství, sklepy a vinárny vás přivítají během celého roku. Samozřejmostí jsou bučovické krojované hody a každoroční ochutnávka vín na zámku je druhou největší u nás.

Ve městě neschází nejrůznější obchody, restaurace, lékařské ordinace i vzdělávací instituce. Místní tak mají k dispozici šest mateřských škol, dvě školy základní, základní uměleckou školu a gymnázium a obchodní akademii.

Bučovice jsou součástí Ždánického lesa - zvlněné krajiny, která je ideální na výlety po svých i na kole. Můžete putovat povodím řeky Litavy, zdejšími jedinečnými stepmi nebo to vzít po množství okolních zámků, vinic či sklípků. Tady se nudit rozhodně nebudete!

Po okolí snadno a rychle

Pokud potřebujete vyrazit z Bučovic někam dál, je to víc než snadné. Vlaky a autobusy vás během půl hodiny dopraví do Brna a dobře funguje i propojení s okolními obcemi. Jestli plánujete jezdit spíše autem, určitě oceníte blízkou dálnici, která vaše cestování urychlí.

“Poklidný venkovský ráz a přitom výborná občanská vybavenost dělají z Bučovic ideální místo pro rodinný život.”